Sanat için Topçu Kışlası!

0 Posted by - 31 July 2016 - O OLDU BU OLDU

“Taksim’e Topçu Kışlası’nı yapacağız. Cumhurbaşkanımız zaten net söylüyor. Fonksiyon olarak sanat galerisi düşünüyoruz. (…) Sanat galerisinin altında iç ve dışa bakan kafeler düşünüyoruz. İnsanların Şanzelize’ye gittiği gibi, gelip orada kafelerde de geç saatlere kadar oturduğu gibi bir sanat galerisi olabilir.”

Kadir Topbaş’ın açıkladığından anladığımız, sanat için Taksim’e Topçu Kışlası yapmamız lazım. Başka türlü sanat yapamıyoruz.
Ya AKM? Topbaş devam etsin.
“Sayın Cumhurbaşkanımız söylüyor. Orada İstanbul Büyükşehir Belediyemize ait otoparkı da katarak mimarlarımızın güzel projesiyle bir opera binasının hayata geçmesi lazım.” Bu durumda opera için AKM’yi yıkmak lazım. Opera ile aramızdaki tek engel AKM.

15 Temmuz’dan sonra bir birlik beraberlik dili ve havası oluşturulmaya girişildi. Durduk yere depreşen AKM ve Topçu Kışlası ısrarı bu dile ve ruha gölge düşürücü nitelikte. Gündemle demokrasi ve Topçu Kışlası’nı yeniden yapmak ve AKM’yi yıkmak arasındaki ivedi bağı biz göremiyoruz. Ama şunu görüyoruz, iki lider basit bir görüşme yapınca dahi kucaklaşan halk, bu proje rafa kalksa sokaklarda halay çekecek.

No comments

Leave a reply