Sansürün mantığı!

0 Posted by - 21 November 2010 - O OLDU BU OLDU

fft16_mf971308

Beyoncé’nin oynadığı kendi parfümü First Fragrance’ın reklamı İngiltere’de fazla açık saçık bulundu. Reklamın saat 19.30’dan önce televizyonlarda oynaması yasaklandı. Benim reklamda gördüğüm kadarıyla Beyoncé’nin verdiği yüzlerce konserde giydiği kıyafetlerden hiç farkı yok bu kırmızı elbisenin. Klasik, bildiğimiz baldır bacak ortada bir Beyoncé…
İkinci sansürü ise Esquire’ın kapağı yedi geçenlerde. İddiaya göre sansürcü Apple. Teknoloji blogu Mashable Esquire’ı yayımlayan Hearst şirketinden ismini vermeyen bir yetkiliye dayandırdığı haberde, Apple Store üzerinde satışa sunulacak Esquire’ın kapağında revizyon istendiğini söylüyor. Kapakta en seksi kadın anketinin birincisi Minka Kelly’nin tişörtünü biraz aşağı çekin mi dediler, pantolonu yukarı kaldırın mı, tam bilemiyoruz.
Tişörtün ya da eteğin boyuyla uğraşanlara benim bir sorum var. Şu yukarıdaki Rolling Stone kapağında ne bacak var ne göbek. Peki bu üç resimden hangisi daha erotik?
Sansürde mantık aranır mı diyeceksiniz. Aranmaz elbet ama şu da bir gerçek. Sansüre başladınız mı, sonu yok. Uğraştınız mı her şeyi yasaklamak mümkün. Bu arada 2 Nisan 2009 tarihli bu kapak Apple tarafından herhangi bir uyarıyla karşılaşmamıştı.

1 Comment

  • Tweets that mention Sansürün mantığı! | hafifmuzik — Topsy.com 22 November 2010 - 21:55 Reply

    […] This post was mentioned on Twitter by Necmettin Gündoğdu, james mayer. james mayer said: Sansürün mantığı! – http://hafifmuzik.org/?p=10846 […]

  • Leave a reply