SERBEST MÜZİSYENLER: REYHANLI’YI UNUTMADIK

1 Posted by - 28 May 2013 - HAFİF TV, O OLDU BU OLDU

Başbakan’ın her zora girdiğinde ortalığı karıştıracak bir hamlesi var. Roboski’de köyün gençleri bombalanarak katledildikten sonra kürtaj yasağından, Reyhanlı’da Cumhuriyet tarihinin en kanlı terör saldırılarından biri yaşanmışken alkol yasağından bahsedebiliyor. Gündem değiştirmekte üstüne yok. O elinden geleni yapa dursun, biririlerinin de unutmaya, üstünü örtmeye niyeti yok.

Sesini sadece müzisyen ve ‘sektör dertleri’ için çıkarmayacağı aşikar olan Serbest Müzisyenler ve Yapımcılar Derneği‘nin paylaştığı yukarıdaki videoda Mabel Matiz, Şirin Soysal, Şevket Akıncı, Jehan Barbur, Cenk Erdoğan, Özge Fışkın ve Seni Görmem İmkansız’dan Tuğçe Şenoğul gibi isimler var. Dertleri Reyhanlı’yı unutmamak, unutturmamak.

Şarkının sözleri ve vokali Ceylan Ertem’e, müzikler Ediz Hafızoğlu’na ait. Videonun hemen altında bilgi kısmında şunlar yazıyor:

Reyhanlı’daki patlama sonrası enkazın ortasında kızını kaybedişini ellerini açarak haykıran ve hafızalara kazınan Döne Teyze ve tüm Reyhanlı halkının yaşadığı acıyı unutmadık, unutmayacak ve unutturmayacağız!

No comments

Leave a reply