SEZEN AKSU İLE KORHAN FUTACI AYNI SAHNEDE: SEZEN AKSU & KARA ORKESTRA

0 Posted by - 27 September 2014 - O OLDU BU OLDU

Sezen Aksu ve Korhan Futacı Zorlu Center’da bir konser vermek üzere bir araya geliyorlar. Korhan Futacı ve Kara Orkestra ile birikte sahne alacak olan Sezen Aksu, Aksu’nun klasikleşmiş şarkılarına yeni bir yorum getirecekler. 29 Kasım tarihinde gerçekleşecek olan konseri merakla bekliyoruz.

Korhan Futacı ve Kara Orkestra’nın Türk Pop müziğine damga vuran işleri nasıl bir kıvama soktuğunu görmek adına, “Ben Gene Sana Vurgunum” yorumu fikir verebilir:

Etkinliğin resmi duyuru sayfası şurada, tanıtım metni ise hemen aşağıda:

SEZEN AKSU ilk defa KORHAN FUTACI ve KARA ORKESTRA ile ZORLU’DA!

Pop müziğimizin dev ismi Sezen Aksu; temeli beş sene evvel atılan ve farklı müzik deneyimlerini tek bir fikir altında toplayan “Korhan Futacı ve Kara Orkestra” ile ilk defa Zorlu’da sahne alacak. Tamburada, Dandadadan, Konstrukt, Taranta Babu gibi farklı müzik topluluklarını kuran saksafoncu, şarkıcı, söz yazarı ve yapımcı Korhan Futacı; yedi kişilik Kara Orkestra ile tarz ve duyuda o kadar zengin bir orkestral ses yaratıyor ki, adeta ayrılmaz bir şekilde kaynaşmış ve bilinç sahibi bir mekanizma yaratıyor. Klasikleşen Sezen Aksu eserlerinin, Korhan Futacı ve Kara Orkestra’nın özgün yorumları ile harmanlayarak sunulacağı bu özel performansı kaçırmayın!

Kara Orkestra Üyeleri

Korhan Futacı: Vokaller, tenor, alto ve soprano saksofon
Gökhan Şahinkaya: Elektrik ve akustik bas gitar
Erdem Göymen: Davul ve perküsyon
Barlas Tan Özemek: Elektrik gitar, arka vokal
Samad Kamali: Klavye, piyano, arka vokal
Berke Can Özcan: Perküsyon ve davul
Burak Irmak: Klavye, vibrafon, synthesizer

Sezen Aksu ve Alexander Hacke ortaklığı, Fatih Akın yapımı “Crossing The Bridge”den:

No comments

Leave a reply