Sigur Rós kendi festivalini düzenliyor

0 Posted by - 09 May 2017 - O OLDU BU OLDU

İzlandalı ekibin hafta başında yayınladığı 10 saniyelik bir tanıtım videosu önce bir albüm haberi zannedilmiş fakat daha sonra grup sözcüsü farklı bir projeyi işaret etmişti.

Norður Og Niður ibaresiyle merak uyandıran videonun içeriği belli oldu ve Sigur Rós, İzlanda’da düzenleyeceği altı günlük festivalin ilk duyurusunu yaptı.

Beş yıldır kendi ülkesinde sahneye çıkmayan üçlünün Rejkjavik’da kendi festivalini düzenliyor olmasını ilginç bulmayanlar için asıl önemli haber etkinliğin tarihi, yani 26-31 Aralık. Dünyanın en kuzeyindeki en soğuk ülkelerden biri olan ve bunu adına bile yansıtan İzlanda’ya, kışın tam da en keskin olduğu bu dönemde turist gitmediği göz önüne alınırsa, festivale katılacakları müzik ve sanatın dışında zorlu kış şartları ile donanmış doğa harikası bir ülke bekliyor olacak.

Dünyanın en önemli konser merkezlerinden biri olarak kabul edilen Harpa‘da gerçekleşecek etkinlikte sadece müzik değil, sinema ve farklı sanat dallarında da gösterilen izleyicileri bekliyor olacak. Grubun festival için açtığı web sitesinde, “Norður Og Niður”un “Kuzeye git ve aşağı in” anlamına geldiği fakat anlatılmak istenen asıl şeyin “Herşeyin cehenneme gideceği” olduğunu yazan ekip, bilet için kaydolan herkesi -cehenneme gitmeye- davet ediyor.

İlgilenenler için festivalin web sitesi burada.

No comments

Leave a reply