Singapur’da Adam Lambert krizi

0 Posted by - 01 December 2015 - O OLDU BU OLDU

Müzisyenlerin turnelerde yaşam tarzları ve cinsel kimlikleri ile ilgili yaşadıkları sorunlar bazen yaptıkları müziğin ötesine geçip toplumsal bir problem haline gelebiliyor.

2009 Yılında “American Idol” yarışması ile ünlenen ve yaklaşık üç yıldır Queen ile turnelere çıkan Adam Lambert, yılbaşı gecesi Singapur’da sahneye olacak. Fakat konser tarihinin duyurulmasından hemen sonra muhafazakar Singapurlular internet üzerinden bir imza kampanyası başlattılar ve “Amerikalı şarkıcının cinsel kimliği ve ahlaki değerleri Singapur toplumuna uygun değil” diyerek, organizasyonu yapan MediaCorp’tan programı iptal etmesini istediler.

20.000 imza toplandığında otomatik olarak duran imza kampanyasında Lambert’ın şikayet konusu olan tavırlarını gösteren fotoğraflara da yer veriliyor.

Ülkeyi ikiye ayıran tartışma sonrasında Adam Lambert da Warner Music Singapur resmi Facebook hesabından bir mesaj yayınladı ve kendisinin “Bölen” değil, “Birleştiren” bir insan olduğunu vurgulayarak gösterisinin içeriğiden bahsetti.

adam lambert facebook

Mesajın sonunda kendisini Singapur’da görmek isteyen başka bir imza kampanyasının adresini paylaşan Lambert’a şu ana kadar 24.000’den fazla insan destek verdi.

No comments

Leave a reply