Single dünyası

0 Posted by - 20 September 2011 - O OLDU BU OLDU

20110920-104202.jpg

“The Twist” / Thom Yorke
Twitter’daki bir okurumun yorumuyla “Thom Yorke sonunda ‘Lotus Flower’ isimli şarkısının klibinde yaptığı garip dansa uygun müziği de yapmış.” Fazlaca deneysel, uçuk, ama vardır Thom’un bir bildiği.

“What the Water Gave Me” / Florence and the Machine
31 Ekim’de yayımlanacak yeni albüm “Ceremonials’ta yer alan şarkı tam da Florence Welsh’in sesi gibi dramatik bir yapıya sahip. Sonlara doğru klavyeler ve geri vokallerle iyice destansı bir anlatıma bürünüyor. Hisli…
“Paradise” / Coldplay
Coldplay “içe dönük alternatif rock yapan İngiliz çocuklar” imajından çıkalı çok oluyor. Artık stadyumlarda hep bir ağızdan söylenen şarkıları var. 24 Ekim’de çıkması beklenen “Mylo Xyloto” isimli yeni albümleri de aynı yolda. “Paradise” bu albümün ikinci single’ı. Çakmakları görebiliyorum.
“Bad As Me” / Tom Waits
61 yaşındaki Tom Waits 21 Ekim’de 17’inci stüdyo albümünü yayımlıyor. Bu albümün adı ilk single gibi “Bad As Me”. Waits bariton saksofon ve aksak bir davul eşliğinde yırtık sesiyle taramalı tüfek gibi sallıyor sözlerini. Bu yıl albüm yaptığına göre bir turneye falan da çıkar herhalde Tom Waits. Ne dersiniz organizatörler?

1 Comment

  • Cesur amca 21 September 2011 - 15:26 Reply

    aldım haberleri iyi oldu

  • Leave a reply