Sizinki hangi tip sıkılma?

0 Posted by - 16 August 2011 - O OLDU BU OLDU

20110816-013225.jpg

Teoman tipi sıkılma: Kariyerinize süper bir başlangıç yapıyor, sonra giderek her şeyin sizin için sıradan olduğunu fark ediyorsunuz. Film milm de kesmiyor. Toptan bırakıyorsunuz.

Kurt Cobain tipi sıkılma: İnsanlara sizin için önemli olan hikayeler anlatıp anlamalarını bekliyorsunuz. Milyonlarca hayranınız oluyor ama mesajınızdan çok kazağınızla, hırkanızla, ayakkabınızla ilgileniyorlar. Sonuç fena.

James Hetfield tipi sıkılma: Provadayken “ben sıkıldım” deyip çıkıyorsunuz. bir yıl sonra geri dönüyorsunuz.

Ozzy Osbourne tipi sıkılma: Yıllarca “karanlıklar prensi” olarak takılıp günün birinde aile babası olmaya karar veriyor, evinizin kapılarını bütün dünyaya açıp televizyon yıldızı oluyorsunuz. Sıkıntı hafifliyor.

Marlon Brando tipi sıkılma: Karayipler’de bir ada satın alıp kendinizi yeme içmeye veriyorsunuz. Para lazım olunca da Superman gibi filmlerde birkaç dakikalığına görünüp başrol oyuncusundan fazla kazanarak yeme içmeye devam.

6 Comments

 • Muhsin Keskin 16 August 2011 - 14:56 Reply

  Bir de Axl tipi sıkılma var: 15 sene beklettikten sonra kayıtları plak şirketine çakıp ortadan kayboluyorsunuz. Ne röportaj, ne klip; ne başka tanıtım.. Turnede ortaya çıkıyorsunuz, turne biter bitmez yine sıvışıyorsunuz.

 • Muhsin Keskin 16 August 2011 - 14:56 Reply

  Bir de sanki Teoman tipi sıkılma ile Kurt Cobain tipi sıkılma aynı gibi..

 • Muhsin Keskin 16 August 2011 - 15:00 Reply

  Slash tipi sıkılma biraz Ozzy tipi sıkılmaya benziyor. Sex, drugs and Rock N’ Roll diye geçen seneler, Perla gibi yılışık bir karı ve iki çocukla sabah akşam semptaik twitler atarak devam ediyor.

 • Onur 16 August 2011 - 20:05 Reply

  Sperkulade tespit

 • Vatandaş 17 August 2011 - 15:48 Reply

  Bir de bu var:

  Rockstar olmayan sade vatandaş tipi sıkılma: Tenkisat nedeniyle işten çıkarılıyorsunuz birkaç arkadaşınızla birlikte. Para yok pul yok, gazeteleri açıyorsunuz (internetten) filanca manken tatilde, insanlar Bodrum’da Çeşme’de nasıl eğleniyor haberleri. Videolara bakıyorsunuz plajlarda dans edenler. Otobüse binecek paranız yok sıkılıp netten çıkıyorsunuz. Sokakta geziyorsunuz karşıya geçecek paranız yok mecburen mahallede iki tur atıp dönüyorsunuz. Film izleyeyim diyorsunuz film de açmıyor sizi. Filanca grup konsere gelecekmiş paranız yok gidemiyorsunuz. Haberleri açıyorsunuz borsa çökmüş müthiş kriz bekleniyormuş yine sıkılıyorsunuz. Müzik dinliyorsunuz müzik de açmıyor sizi sıkılıyorsunuz. Ev halkı kirayı nasıl ödeyeceğiz diye ağlaşıyor daha beter sıkılıyorsunuz. Yayıp uyuyayım bari diyorsunuz, depresyona mı girdin diyorlar. Bu rock grupları konserler veriyor turnelerden milyarları götürüyor jetlere biniyorlar Karayipte tatil yapıyorlar sıkılıyorlar. Rocktar olmayan sade vatandaş da sıkılıyor acaba hangisinin sıkıntısının geçmesi daha acil, onu da bilemiyorsunuz.

 • Sweet Leaf 29 August 2011 - 16:09 Reply

  Ritchie Blackmore tipi sıkılma da Ozzy Osbourne tipi sıkılmaya benziyor. Ailecek peri masallarında yaşamaya adıyor kendini.

  En güzeli Nick Cave tipi sıkılma. Yaptığı müzikten sıkıldığı anda başka tür bir müzik yapmaya, başka projelerle ilgilenmeye, türünden değil de komple müzikten sıkılınca da kitap yazmaya veriyor kendini, en verimli sıkılma türü, takdir ediyoruz.

 • Leave a reply