Slayer’ın vedası başladı: Geçmişe ışık tutan belgeselin ilk bölümü yayında

0 Posted by - 26 February 2018 - O OLDU BU OLDU

Geçen ay veda edeceğini açıklayan grup, 37 yıllık geçmişini gözler önüne seren bir yolculuğa çıktı ve hazırladığı dokümanterin ilk bölümünü dün izlemeye açıldı.

Grup üyelerinin lise yıllarından başlayarak yaşadıkları ve Slayer öncesi dönemdeki ilk tanışmalarını anlatan video, yıl içinde yayına verilecek olan bölümlerden sadece ilki.

Veda turnesi için ilk konser duraklarını da açıklayan Slayer, 10 Mayıs’ta başlayıp 20 Haziran’da bitecek olan Kuzey Amerika konserleri için Lamb Of God, Anthrax, Behemoth ve Testament ile birlikte sahne alacak. Şu an için Avrupa’da kesinleşen tek gösteri ise 21 Haziran’da İzlanda’nın başkenti Reykjavik’te.

Jeff Hanneman ile Kerry King’in 1981’de kurduğu ve ilk albüm Show No Mercy‘den itibaren farklı sound’u ve şarkı temaları ile kendine ayrı bir kulvar açan Slayer, Hanneman’ın 2013’deki ölümüne kadar tam 11 albüm yayınladı. 2009’daki World Painted Blood‘dan sonra altı yıl sonra yeniden stüdyoya giren ekibe Jeff Hanneman yerine Gary Holt’un destek vermesiyle ortaya çıkan Repentless, Slayer’ın 12’inci ve son albümü olarak kayıtlara geçti.

No comments

Leave a reply