Snoop Dogg’a mahkeme yolları gözüküyor

0 Posted by - 15 March 2017 - O OLDU BU OLDU

ABD yeni başkanını seçeli dört aydan fazla oldu fakat tartışma ve protestolar hala devam ediyor. Bu defa sahnede Amerikalı rapçi ve yayına verdiği son klibi var.

8 Kasım’da seçim sonuçlarının belli olmasından bu yana özellikle müzik dünyasında Trump karşıtı hareket giderek büyüyor ve hafta başında yeni videosunu paylaşan Snoop Dogg, Trump’ın kafasına silah doğrulttuğu sahne nedeniyle Amerikan savcılarının hedefine girmek üzere. Kanadalı ekip BadBadNotGood’un geçen yıl çıkarttığı yeni albüm”IV”‘de yer alan Kaytranada destekli “Levander” adlı parçanın bir cover’ı olan şarkı şimdiden iki milyondan fazla izlendi.

Konuyla ilgili ilk eleştiriyi yapan kongre üyesi ve Cumhuriyetçi Partili Marco Rubio, “Bizim daha önce suikasta uğramış bir başkanımız var ve bu tür senaryoları göz önüne getirmek hiç doğru değil” derken, Donald Trump’ın avukatı Michael Cohen ise “Snoop bu defa çizgiyi aştı ve hemen çıkıp özür dilemeli” diyerek konu edilen başkan Obama da olsa aynı tepkiyi dile getireceğini iddia etti.

Daha önce de rapçi Rick Ross, seçimden bir gün sonra yayına verdiği “Free Enterprise” adlı parçada Trump’ı hedef göstermekle suçlanmış ve başkanı korumakla yükümlü ola Gizli Servis konuyla ilgili bir soruşturma açmıştı.

No comments

Leave a reply