Şok şok şok… Oasis dağıldı !!!

0 Posted by - 29 August 2009 - O OLDU BU OLDU

noelo

Oasis dün akşam Paris Rock en Seine festivalindeki performasını iptal etti ve akabinde Noel Gallagher’dan şu açıklama geldi: “Bu gece itibariyle Oasis’ten ayrılmış bulunuyorum. Büyük bir  rahatlama ve biraz da üzüntü var üzerimde. İnsanlar hakkımda istediği gibi yazıp çizsin, işin aslı şu ki artık artık Liam’la bir gün bile daha fazla çalışmaya katlanamam…”

Liam ve Noel’in aralarındaki  anlaşmazlık herkesin malumu. Hatta Oasis’in bunca yıl nasıl da devam ettiğine şaşırır dururum.

Ama yine de turne ortasında, pat diye ayrılmaları şok etkisi yarattı. Grubu  canlı göremediğimiz, ağız dolusu şarkıları söylemediğize yanıyoruz.

Noel ve Liam arasında kim bilir ne geçti dün gece, meraktayız.

Noel’in açıklamasının orijinali bakın şurada.

6 Comments

 • hs 30 August 2009 - 09:04 Reply

  Liam sahne arkasında Noel’in gitarını yerlere vurdu!

 • İlker Cihan 30 August 2009 - 11:21 Reply

  ”Definitely Maybe” ve ”(What’s The Story)Morning Glory” gibi iki tane kotarılmış dev albümlerden sonra varsın ayrılsınlar.Artık onları İngiliz Tabloidlerinde görmekten bunalmış vaziyetteydim.Öte yandan onları hiç izleyemeden ayrılmaları da beni üzdü.Solo takılacaklar büyük ihtimalle.Solo işler de ne kadar sağlıklı gelir kocaman soru işareti?!

 • Çetin Cem Yılmaz 30 August 2009 - 15:00 Reply

  noel baba’nın solosu oasis fanları için ilaç olur. ben de o oasis fanlarından birisi olarak çok da üzülmedim. filler’sız bir oasis albümü dinlemiş gibi oluruz noel’in solosu geldiğinde.

 • SG 31 August 2009 - 00:57 Reply

  sevdiğim, dinlediğim, klipleri çıksın diye tv karşısında sabahladığım, albümlerini parasız kalmayı göze alarak satın aldığım ilk gruptu oasis. onları bir kez bile canlı izleyememiş olmam çok üzücü, oysa seneye yurtdışına çıkmak zorunda kalsam bile izlemeyi aklıma koymuştum! noel ve liam’ın sürekli tartışmaları, verdikleri mükemmel ayarlar yıllarca konuşulacak konulardı benim için, gerçi hala öyle! benim fikrimi soracak olursanız, gerek müzikleri gerekse tavırları açısından oasis son rock’n roll grubudur. ve noel grupdan ayrıldıysa, zaten ortada grup falan kalmamış demektir. zaten noel ve liam için ayrı ayrı solo albüm söylentileri dolanıyordu, umarım ikisi de iyi şeyler çıkarırlar (liam için pek umutlu değilim, noel olmadan ne yapabilir hiç bilmiyorum), ve umarım noel türkiyeye uğramayı akıl eder de yıllardır süren hasretimiz bir son bulur!

 • ihsan 31 August 2009 - 02:18 Reply

  evet büyük bi araştrma konusuydu hala nasıl devam edebildikleri. artık rahat bi 3-4 yıl birleşmezler. yalnız herkes noel’in yıllardr yaynlanacak solo albümüne kafayı takmış durumdayken aklımda birden şu belirdi: dig out your soul’un(şmdlk son oasis albmü) en iyi şarkıları liam’in besteleriydi. ya artık iyi şarkı yazablmenn formülünü öğrendyse? bnce ironik bir şekilde liam, noel’i geçicektr solo albüm bazında.

 • Aycan Çevik 01 September 2009 - 12:13 Reply

  Oasis dağıldı diye bir şey yok, Liam’ın devasa egosunun o grbu dağıtmayacağı ortada bence,.. Başlık yanıltıcı olmuş, Hürriyet galerisi başlığı gibi olmuş,..

 • Leave a reply