Somali’ye yardım konseri neden olmasın?

0 Posted by - 28 August 2011 - O OLDU BU OLDU

20110828-122623.jpg

Madde bir: Bu işten kimse para kazanmayacak. Madde iki: Toplanan bütün para aracısız, komisyonsuz doğrudan Kızılay’a gidecek. Madde üç: Bu konserde siyasi görüş, etnik kimlik, parti, cemaat, müzik tarzı ayrımı olmayacak. Herkes kendince müziğiyle katkıda bulunabilecek.


Madde dört: Bir Somali single’ı yapılacak. Bu single hem CD olarak hem de dijital platformlardan satışa sunulacak. Madde beş: Büyük bir konser verilecek, bu konser internet ve televizyonlardan canlı yayımlanacak, DVD ve CD olarak basılacak, dijital platformlardan satılacak.
Olmaz mı? Bilmem, neden olmasın? Sanatçılarımız sen Somali’ye gittin ben gitmedim, seni davet ettiler beni etmediler, kim ünlü kim sanatçı gibi tartışmaları bırakıp belki anlamlı bir hedef için bir araya gelir.
Aynur da çıkar, Ajda da, Sezen de, Şebnem de, rock’çılar da, halk müziği sanatçılarımız da, rap’çiler de, arabeskçiler de… Türkiye’nin müzik zenginliğini kayıt altına almak, hem geleceğe bir eser bırakmak, hem de elbette insanlığa hizmet etmek için sanatçıların bir araya gelmesi ne güzel bir tablo olur. Geçen gün sohbet ettiğimiz Beyhan Murphy “Live Aid yapmak lazım” deyince başta biraz uçuk geldi ama sonra düşündüm, neden olmasın ki?
Haydi Türkiye’nin Bob Geldof’u kimse çıksın ortaya. Ben böyle bir işe elimden gelen her türlü desteği vermeye hazırım. Ya siz?

No comments

Leave a reply