Sonar İstanbul’da program genişledi, Sonar+D ilk defa seyirci karşısında

1 Posted by - 10 February 2017 - O OLDU BU OLDU

Sonar’ın bu yıl Barcelona ve Reykjavik’ten sonra ilk defa İstanbul’da da programa dahil ettiği Sonar+D, görsel ve işitsel performanslarla seyirci karşısında olacak.

24-25 Mart tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi‘nde gerçekleşecek olan Sonar İstanbul‘un müzik sahnesi için daha önce açıklanan Moderat, Roisin Murphy, Nina Kraviz ve Floating Points gibi isimlerin arasına eklenen Weval ve Tim Hecker’ın yanı sıra, yerli müziğin farklı sesleri Vildan Gündüz, Style-ist, Büber, Villette, Fasitdaire, İpek Görgün & Biblo, Mabbas, Seretan, Fuchs & Cervus ve Doğu Orcan da programa dahil edilen yeni isimler olarak duyuruldu.

IKEDA-2

Bu yıl ilk defa İstanbul’daki etkinliğin programına dahil edilen Sonar+D kapsamında ise, küratörlüğünü Lalin Akalan’ın yaptığı AUDIOVISUAL, görsel ve işitsel performanslarla alternatif isimleri farklı gösterilerle seyircinin karşısına getirecek.

PIER_07-room

Yerli ve yabancı sanatçıların katılacağı panellere de yer verecek olan Sonar+D’nin görsel ve işitsel bölümündeki katılımcılar ile projeleri ise şöyle:

* The Pier – Ali Demirel

* Supercodex – Ryoji Ikeda

* Aesthetic Animism – Atay İlgün

ATAY ILGUN-2

* Shiro Nonotak – Noemi Schipfer ve Takami Nakamoto

* Rame – Acca Francesco Tosini

* Cem+RG Modular Live Set Visuals By NOHLAB / NOS VISUAL ENGINE – Cem Güvendiren / Arcan Vargı / Candaş Şişman / Deniz Kader / Osman Koç

CEMRG

No comments

Leave a reply