Sonbahar “Coachella”sı yolda

0 Posted by - 22 February 2016 - O OLDU BU OLDU

Dünyanın en prestijli müzik festivalleri arasında gösterilen ve her yıl Nisan ayında gerçekleşen Coachella, bundan böyle sonbaharda da izleyici ağırlamaya hazırlanıyor.

Önceki gün yerel basına konuşan, festivalin ev sahibi California’nın Indio kasabası belediye başkanı, organizasyonu yapan Goldenvoice şirketiyle bir sonbahar festivali için çalışmalara başladıklarını ve kısa süre içinde hayata geçireceklerini doğruladı.

Yoğun talep nedeniyle 2012’den bu yana iki hafta sonu olarak düzenlenen Coachella Festivali hala seyirci talebine yetişmekte zorlanıyor. 2030 yılına kadar Indio kasabasıyla sözleşmesi olan organizatör şirket Goldenvoice, yıl içerisinde beş etkinlik düzenleme hakkına sahip. İki hafta sonununu Coachella ve bir hafta sonunu da yerel bir festival için kullanan şirketin hala iki etkinlik için yasal yetkisi bulunuyor.

Bu yıl 15-17 ve 22-24 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalin sahne kadrosunda, 23 yıl sonra ilk defa tam kadro sahneye çıkacak Guns N’Roses ve tekrar bir araya gelen LCD Soundsystem gibi birçok ağır top bulunuyor.

*Coachella ve bu yılki diğer büyük festivaller hakkında en taze bilgiler için mini festival rehberine göz atmayı unutmayın.

No comments

Leave a reply