Sony bu defa iddialı: “Bu pikap kayıtta devrim yaratacak”

2 Posted by - 06 January 2016 - O OLDU BU OLDU, TEKNOLOJİ

Son yıllarda analaog müzik gerçeğini keşfeden insan sayısı hızla artıyor ve plak uzun yıllar sonra yeniden güçlü bir seçenek olarak yerini sağlamlaştırıyor.

Durumun farkına varan teknoloji markaları da yeni ürünler tasarlayarak piyasa şartlarına uyum sağlamakta gecikmiyor. Bu yeniliklerden birisi de Sony’den geldi ve yüksek çözünürlükte ses kaydı yapan pikap dün piyasaya tanıtıldı.

PS-HX500 kodlu cihaz günlük hayatta dinlediğimiz normal sıkıştırılmış müzikten çok daha yüksek kalitede dijital kayıt alabiliyor hatta birçok uzmana göre sonuç, Neil Young’ın bu konuda iddialı olan PonoPlayer‘ından bile daha iyi.

sony pikap 1

Şirketin ev tipi ses sistemlerinden sorumlu yöneticisi Yamato Tanikawa’nın söylediğine göre yeni ürün, kaliteli müzik talep edenleri oldukça tatmin edecek.

Bilgisayara bağlanarak yapılan kayıtları tekrar düzenleyebilmek için özel bir yazılımı da olan cihaz şu an sadece Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) sergileniyor. Satın almayı düşünenlerin ise önümüzdeki bahara kadar beklemesi şart.

sony pikap 2

No comments

Leave a reply