SOUNDCLOUD 2013 İÇİN REKOR ZARAR AÇIKLADI

0 Posted by - 13 October 2014 - O OLDU BU OLDU

Alman Stream müzik şirketi Soundcloud 2013 yılı için 29 milyon Dolar zarar ilan etti. 2013’de bir önceki yıla göre cirosunu %40 arttırarak 14 milyon Dolar’a çıkartan şirket, aynı dönem için cirosunun 2 katı zarar etmesini, “Büyüme aşamasındayız” diyerek savundu.

Financial Times‘da çıkan habere göre uzun süredir dünya devi 3 plak şirketi (Universal, Sony ve Warner) ile lisanlama anlaşması için görüşmeler yapan Soundcloud, görüşmelerin çıkmaza girmesi ve Universal’in süreci dondurduğunu açıklamasıyla zor duruma düştü.

Soundcloud-Office

İmzalanmak istenen anlaşmanın içeriğinin, stream müzik yayını yapan ve reklam yayınlayan diğer şirketlere göre daha karışık olması ve Soundcloud kullanıcılarının telif hakkına sahip olmadıkları müzikleri 12 saate kadar yükleyip yayınlayabilmeleri plak şirketlerinin kafasını karıştırmışa benziyor.

Aylık 175 milyon dinleme rakamı ile plak şirketlerinin iştahını kabartan Soundcloud’ın yetkilileri görüşmeler hakkında açıklama yapmaktan kaçınsa da, dünya kayıtlı müzik piyasasının yaklaşık %75’ine hakim olan Universal, Sony ve Warner’ın nihai anlaşma için ayak sürüdükleri de bir gerçek.

1 Comment

  • SOUNDCLOUD ARADIĞI FİNANSMANI BULDU MU? | Hafif Müzik 11 December 2014 - 07:04 Reply

    […] İçin ciddi miktarda zarar açıklayan ve finansman problemleri yaşayan Soundcloud aradığı finansmanı kasasına koymak […]

  • Leave a reply