Soundcloud ücretli üyelik uygulamasını denemeye başladı

0 Posted by - 30 March 2016 - O OLDU BU OLDU

2007’den bu yana hizmet veren fakat stream müzik piyasasında artan rekabet sonrasında zor günler geçiren Alman kökenli Soundcloud, ilk ücretli üyelik uygulamasını ABD’de devreye soktu.

Ücretsiz katmandaki müzik kayıtlarının yanı sıra çok daha geniş bir kataloğu reklamsız ve istenirse off line olarak dinleme fırsatını sunan yeni üyelik şekli şu an için ABD’deki masaüstü ve Android kullanıcıları için 9.99, iOs kullanıcıları içinse 12.99 dolar ücretle satılıyor.

İlk 30 günü deneme sürümü olan ücretli üyeliğin bu yıl içinde diğer ülkelerde de devreye gireceğini duyuran Soundcloud CEO’su Alexander Ljung, bu sayede sisteme müzik yükleyen sanatçılara da daha rahat ödeme yapabileceklerini vurguladı.

Portföyünde Spotify ve Apple Music’ten milyonlarca fazla eser barındıran Soundcloud, yayın hayatına başladığı günden bu yana bağımsız müzisyenlerin tercihi haline gelmişti. Geçen iki yıl boyunca Warner Music, Sony Music ve Universal Music ile anlaşıp daha büyük bir dinleyici kitlesine hitap etmek isteyen şirket, hisse ve telif konularında üç müzik deviyle de anlaşmazlığa düşünce geçen yıl görüşmeleri askıya alma kararı vermişti.

No comments

Leave a reply