Soundcloud’a 170 milyon dolarlık can simidi

1 Posted by - 12 August 2017 - O OLDU BU OLDU

Uzun süredir finansal bir krizin içinde olan ve birkaç ay içinde kepengi kapatacağı dedikoduları ortalıkta dolaşan stream müzik devi, suyun üzerinde kalabilecek kadar yatırım bulmayı başardı fakat şirkette taşlar yerinden oynadı.

Bu ayın başında henüz doğrulanmayan bir haber olarak karşımıza çıkan -meçhul yatırımcı- Raine Group, yanına Singapur merkezli ortağı Temasek’i de alarak Soundcloud’a 170 milyon dolar doğrudan yatırım yapmayı kabul etti. Haber dün akşam Soundcloud cephesinden yapılan bir açıklama metni ile de doğrulandı.

Anlaşmaya göre bundan böyle şirketin tepe yönetimi de değişecek ve bugüne kadar işin başındaki adam olan kurucu isim Alex Ljung (yukarıda) CEO görevini bırakarak yönetim kuruluna başkanlık edecek. Vimeo’nun eski yöneticisi Kerry Trainor’ın yeni CEO olduğu Soundcloud’a Michael Weissman ise COO (Chief operating officer) olarak atanacak. Şirkette CPO (Chief product officer) olarak görev yapan kurucu ortak Eric Wahlforss ise aynı pozisyonda çalışmaya devam ediyor.

Yapılan açıklamaya göre Soundcloud bundan böyle çok daha bağımsız olacak ve gelecek kaygısı yaşamadan işini yapmaya devam edecek. Merak edenler için açıklamanın tam metni burada.

No comments

Leave a reply