Spotify: “Dünyada müziğe para ödeyemeyecek insanlar da var”

0 Posted by - 29 October 2016 - O OLDU BU OLDU

Spotify Yaratıcı Hizmetle bölümünün başındaki isim olan Troy Carter, katıldığı bir açık oturumda şirket politikalarına yapılan eleştirileri cevapladı.

Hafta başında Wall Street Journal’ın Laguna Beach – California’da düzenlediği WSJ.D Live konferansına katılan Carter, piyasadaki bütün dinleyici kitlesinin paralı üye olmasını beklemenin gerçekçi olmadığını söyledi ve dünya üzerinde aracına bir litre benzin koymaya bile gücü olmayan milyonlarca insanı müzik için para ödemeye zorlamayı doğru bulmadıklarını açıkladı.

Toplantıya Carter ile birlikte katılan Spotify İçerik Bölümü Şefi Stefan Blom ise, reklam destekli ücretsiz kullanıcı sisteminin aslında zannedildiği gibi tamamen bedava olmadığını hatırlatarak, bu katmanda müzik dinleyen insanlar sayesinde de ciddi bir gelir elde etmenin mümkün olduğunu sözlerine ekledi ve kendilerinin buradaki trafiği yıllardır başarılı bir şekilde paraya çevirdiklerinin de altını çizdi.

- Stefan Blom ve Troy Carter -

– Stefan Blom ve Troy Carter –

Lady Gaga’nın eski menajeri olarak isim yapan Troy Carter, daha önce de Will Smith, Meghan Trainor ve John Legend gibi isimlerle çalışmış, geçtiğimiz Haziran ayında da Spotify ailesine katılmıştı.

No comments

Leave a reply