Spotify kendi müzik cihazını mı tasarlıyor?

0 Posted by - 26 April 2017 - O OLDU BU OLDU, TEKNOLOJİ

Son iki yıldır stream müzik piyasasında kızışan rekabet İsveçli şirketi de yeni arayışlara itiyor ve şimdilik doğrulanmayan bir habere göre Spotify, doğrudan internete bağlanıp sistemden müzik dinlemeyi sağlayan yeni bir cihaz peşinde.

Daha önce Amazon’un “Echo” ve Snapchat’in de “Snap Spectacles” ile yaptığı girişimleri andıran projeye göre sadece internete bağlanan ve Spotify’dan müzik dinlemeye yarayan bu cihaz hem mevcut müşterilere, hem de potansiyel üyelere pazarlanmak üzere geliştiriliyor.

- Amazon Echo -

– Amazon Echo –

Verge’de çıkan habere göre hedeflenen ürün (veya ürünler) iPod gibi bir cihaz, bir saat veya doğrudan müziğe erişebilen bir kulaklık da olabilir fakat her ne olursa olsun şu an daha emekleme aşamasında.

50 Milyonun üzerindeki ücretli kullanıcısıyla sektör lideri olmasına rağmen karlılık ile ilgili ciddi problemleri olan ve bu yüzden yatırımcı bulmakta zaman zaman zorlanan Spotify, bu ayın başında Universal Music Group (UMG) ile uzun vadeli bir lisans anlaşması imzalayarak elini rahatlatmış, hemen ardından bağımsız müzik şirketleri ile de benzer bir metin üzerinde mutabakata varmıştı.

No comments

Leave a reply