Spotify kendi stream müzik cihazı için son aşamada

0 Posted by - 21 February 2018 - O OLDU BU OLDU, TEKNOLOJİ

Şirketin geleceğini belirlemesi açısından zor bir yıla giren İsveçli müzik devi yeni fiziki ürünleri kullanıcılarına sunarak karını arttırmayı planlıyor.

Son yıllarda katlanarak büyüyen stream müzik sektörü için geçen sonbaharda -acı ama gerçek- tadında bir yorum yapan Apple Music’in patronu Jimmy Iovine, piyasa oyuncularının sadece müzik yayını satarak ayakta kalmasının imkansız olduğunu söylemiş ve çok yönlü yatırımları olan Apple’ın avantajlı olduğunu ifade etmişti. Benzer bir görüşle yola çıkan Spotify da kullanıcılarına farklı ürünler pazarlamak için bir süredir çalışmalarını sürdürüyordu ve şirketin Stockholm ofisi için açılan iki iş pozisyonu, projelerin son aşamaya geçtiğini işaret ediyor.

Music Ally kaynaklı habere göre Spotify fiziki ürünleri geliştirmek ve pazarlamak için kurulan departmana yönetici ve ürün müdürleri arıyor. Üretici ve satıcı market zincirleri ile olan ilişkileri de organize edecek olan iş pozisyonları, şu an için içeriği belli olmayan bir ürün grubunu pazarlamakla yükümlü olacak.

– Spotify’ın yeni ürünüyle rakip olacağı benzer ürünler –

Haberi ilk defa geçen yıl Nisan ayında piyasaya yayılan girişimin, Amazon Echo veya Apple HomePode gibi doğrudan internete bağlanıp müzik dinleme olanağı sağlayan bir cihaz olduğu tahmin ediliyor.

Not: Eğer ilgilenen olursa Spotify’ın açtığı ilgili iş başvurularının linki burada.

No comments

Leave a reply