Spotify ve Soundcloud görüşmeleri sonlandırdı

1 Posted by - 09 December 2016 - O OLDU BU OLDU

Eylül ayında sessiz sedasız başlayan ve iki tarafın da resmi olarak doğrulamadığı görüşmeler sonunda anlaşma sağlanamadı ve birleşme projesi suya düştü.

Görüşmelerin çok yakınında olduğu belirtilen bir kaynağın ifadesine dayanarak haberi veren techcrunch.com‘a göre Soundcloud’un plak şirketleriyle bir türlü sonuçlanmayan ve sürekli dava konusu olan anlaşmazlıkları bu kararda etkili oldu.

Ücretli üye sayısı iki ay önce 40 milyonu aşan piyasa lideri Spotify’ın, son iki yıl 70 milyon dolar zarar açıklayan 200 milyon kullanıcılı Soundcloud’ı satın almaktan vazgeçmesi olarak piyasalarda konuşulan neden ise, 2017’de borsaya hisse arzı yapacak olan İsveçli şirketin Soundcloud üzerinden yeni bir lisans karmaşası yaşamak istememesi.

soundcloud-ipod

8 milyar doları aşan şirket değerinin yanı sıra 1 milyar dolar da kısa vadeli borcu olan Spotify, soruna kalıcı çözüm bulabilmek için hisse arzı gerçekleştireceğini açıklamış ve bu işi 2017’nin ortasına doğru yapacağının altını çizerek, çalışma kanunları ile problem yaşadığı İsveç’teki merkezini de New York’a taşıma kararı aldığını duyurmuştu.

No comments

Leave a reply