Spotify’dan TIDAL’a Beyonce sitemi

0 Posted by - 25 April 2016 - O OLDU BU OLDU

Cumartesi satışa sunulan yeni Beyonce albümü “Lemonade”, her yıl katlanarak büyüyen stream müzik piyasasında yeni bir tartışmaya neden oldu.

Spotify’ın global iletişim sorumlusu Jonathan Prince, Pazar günü Mashable‘a yaptığı özel açıklamada, sadece tek bir mecra üzerinden yapılan şirkete özel albüm lansmanlarının orta ve uzun vadede hem sektöre, hem de sanatçıya zarar vereceğini iddia etti.

Prince ayrıca, Beyonce gibi geniş hayran kitlesine sahip bir sanatçının sadece TIDAL müşterilerine özel albüm yayınlamasının müzikseverleri üzeceğini de vurguladı.

Daha önce de Prince ve en son olarak da Kanye West TIDAL için özel lansmanlar yapmış, Taylor Swift ise rekorlar kıran 1989 albümünü sadece Apple Music üzerinden duyurmuştu.

Beyonce’nin 23 Nisan Cumartesi günü HBO kanalında yayınlanan aynı adlı bir programla beraber yayına verdiği son albümü “Lemonade”, TIDAL üzerinden 30 saniyelik fragmanlar şeklinde dinlenebiliyor. Albüm, sadece ücretli üyelik kabul eden TIDAL müşterileri tarafından stream edilebiliyor. Lemonade bu akşamdan itibaren Apple Music üzerinden 17.99 dolar fiyatla satışa sunulacak.

No comments

Leave a reply