Sting’in yeni albümü çok yakında…

3 Posted by - 18 July 2016 - O OLDU BU OLDU

2003’teki Sacred Love’dan bu yana, çeşitli tema albümleri ve farklı tarzdaki denemeler dışında bir rock albümü için stüdyoya girmeyen İngiliz müzik adamı çok yakında bilinen tarzıyla dinleyicilerin karşısında olacak.

Rolling Stone‘a yaptığı açıklamada albümün stüdyo kaydının neredeyse bittiğini açıklayan Sting, New York’da kayıtları gerçekleştirdiği stüdyosunun da adresi olan “57th & 9th” adlı çalışmanın ilham kaynaklarını anlattı.

Son bir yıl içinde Lemmy, Glenn Frey, David Bowie ve Prince gibi ikon isimlerin aniden hayata veda etmesinin kendisini çok etkilediğini söyleyen 65 yaşındaki müzisyen, yoğun bir şekilde ölümsüzlük olgusu hakkında düşündüğünü, albümde de bunun etkilerinin olduğunun altını çizdi.

Çalışmada yer alan “50,000” adlı şarkıyı Prince’in öldüğü hafta yazdığını da ifade eden Sting, müzikte en sevdiği ve asla vazgeçmediği şeyin sürprizler olduğunu, onun için bir macera anlamına gelen bu yolculukta isteyen herkesin ona eşlik edebildiğini de hatırlattı. Sözlerini, “kesinlikle yapmak istediğim neyse onu yapıyorum” diye tamamlayan Sting’in yeni albümünün ne zaman piyasada olacağı ile ilgili de henüz net bir bilgi yok.

Sting en son 2013 yılında The Last Ship adlı bir müzikal albüm yayımlamış, 2014’te ise aynı adlı oyunu Chicago ve Broadway’de sahneye koymuştu.

No comments

Leave a reply