STREAM PİYASASINA GÖZ DİKEN YENİ OYUNCU: FACEBOOK

0 Posted by - 07 July 2015 - O OLDU BU OLDU, TEKNOLOJİ

Son yıllarda müzik endüstrisinde payı gittikçe artan stream müzik piyasasında hem pasta büyüyor, hem de yeni oyuncular rekabete dahil oluyor.

Music-streamingSpotify, Tidal, Apple Music derken şimdi de sosyal medya devi Facebook sektöre gözünü dikti. Teknoloji sitesi The Verge‘de çıkan bir habere göre müzik piyasasının ana aktörlerinden Sony, Universal ve Warner ile görüşmeler yürüten Facebook, kullanıcılarının müzik hizmeti almak için site dışarısına çıkmasını engellemek için yeni bir platform üzerinde çalışıyor.

İsimleri açıklanmayan fakat sektörün içinde yer aldıkları belirtilen kaynaklara göre görüşmeler henüz çok başında ve sonuç hakkında yorum yapmak için çok erken.

İlk ayakta ABD’deki kullanıcıların günlük ortalama 40 dakika olan kullanım süresini arttırmayı planlayan Facebook yönetimi görüşmeler hakkında yorum yapmaktan kaçınıyor. Konuya taraf olan müzik şirketleri ise haberi henüz resmi olarak doğrulamadılar.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Facebook 1,44 milyar üyeye ve her gün hizmet alan 798 milyon aktif mobil kullanıcıya sahip.

No comments

Leave a reply