Şu işin bir ortası yok mudur?

0 Posted by - 23 January 2012 - O OLDU BU OLDU

RTÜK bu ara hayli faal. Eline baltayı aldı özellikle müzik videolarına fena daldı.
Nerede etek, bacak, kol görse acımadan indiriyor ortasına.

Teoman’ın “Tek Başına Dans” videosu: Yazın denize giden bir çocuk bundan daha fazla kadın vücudu görebilir.
Berksan’ın “Beni Seviyor” videosu: RTÜK yasaklamasa kimsenin haberi olmayacak bir video. Dans eden kızlar var. Sıradan bir hip hop klibindeki gibi hareketler yapan kalça sallayan kızlar. İsmail YK’nın “Şappır Şuppur”undan hallice. Maç aralarındaki ponpon kızlar da benzer hareketler yapıyor.
Murat Boz’un “Geri Dönüş Olsa” videosu: Murat Boz ata biniyor ve klibin sonunda bir kızla öpüşüyor. Pamuk Prenses masalında da ancak bu kadarı var.
Bengü’nün “Saat 03.00” isimli videosu: Bengü evinde kürkle dolaşıyor. Bacakları görünerek ama (eyvah!) ardından havuza giriyor. Üzerinde mayo var tabii ki. Bundan ruh sağlığı bozulacak bir gencin zaten sağlığı hayli bozulmuştur sayemizde.
Murat Dalkılıç’ın “Merhaba Merhaba” isimli videosu: Birtakım iç çamaşırlı kızlar Dalkılıç’ın arabasının etrafında öbeklenmiş. Kırmızı ışıkta durmasını fırsat bilerek sileceklerin altını alıyorlar gibi bir şey.
En fazla cinsellik çağrışımı belki bu
videoda. Ama ruh sağlığı bozulur mu insanın emin değilim.
Sonuç: Klipler çok kötü (Teoman’ınki farklı bir tarz, onu ayrı tutuyorum), hikayesiz, anlamsız, birbirinin aynı ve sıkıcı. Avrupa’da falan 90’larda çekilen bazı Robbie Williams, Justin Timberlake videoların replikaları gibi. Kimsede hayal gücü kalmamış. “Kızları daya, atletli adamı ortaya koy, ver yanar döner ışığı tamam abi aynen böyle…” Ben olsam yaratıcılığa hakaretten ceza veririm hepsine. Onun dışında güzel kadınlar ve adamlar var bu kliplerde. Hepsi bu.
Tahammülsüzlük ve muhafazakarlık yükseliyor. “Yasemin Evcim’le gece jimnastiği gösterilirken ne kadar da modernmişiz” ile “Öpüşüyorlar, yasaklayın” arasında bir makul çizgi olmalı.

No comments

Leave a reply