Tarantino’nun başı dertte: Gitti 150 yıllık gitar!

1 Posted by - 06 February 2016 - O OLDU BU OLDU

2016’nın hemen başında gösterime giren ve oyuncu kadrosunun yanı sıra, müziklerini yapan Ennio Morricone ile de adından fazlaca söz ettiren Quentin Tarantino filmi “Hateful Eight”, bu defa farklı bir konu ile gündemde.

Filmde John Ruth’u canlandıran Kurt Russell’ın, Daisy Domergue’un (Jennifer Jason Leigh) elinden alıp duvara çarptığı gitarın dekor olmadığı, Martin Guitar Museum‘un envanterine kayıtlı 1870 yapımı paha biçilemez bir parça olduğu ortaya çıktı.

Gfycat gif

Filmin ses kayıtlarını yapan Mark Ulano’nun ifadesine göre, gitarın özel bir parça olduğu Russel’a söylenemeden sahnenin çekimi başladı ve gitar parçalandığı anda set ekibi ve odanın köşesinde duran Tarantino ölüm sessizliğine gömüldü. Filmde yer alan sahnede Jennifer Jason Leigh’in verdiği tepki de aslında rol değil, gerçekti.

Müzenin yöneticisi Dick Boak ise, kendilerine gitarın başına bir kaza geldiği söylenince, üzerine birşey düştüğünü falan zannettiklerini, gitarın aslında duvara çarpılarak, onarılmaz şekilde parçalandığını filmde gördüklerini ifade etti. Boak, olayın tazmini için film ekibiyle iletişim halinde olduklarını da vurguladı.

*Merak edenler için: Gitarın fiyatı altı sıfırlı olarak ifade ediliyor.

No comments

Leave a reply