Tartışmalı Michael Jackson belgeseli “Leaving Neverland” ilk fragmanı paylaştı

0 Posted by - 20 February 2019 - O OLDU BU OLDU, SİNEMA & TV

Ağırlığı 80’li yıllarda olmak üzere neredeyse 30 yıla yayılan parlak bir kariyeri ardında bırakarak 2009’da tartışmalı bir ölümle hayata veda eden Jackson, ilk defa bir dokümanterde bu kadar suçlamaya maruz kalıyor.

Ocak ayında ilk gösterimini Sundance Film Festivali’nde yapan ve Michael Jackson’ın 80’li ve 90’lı yıllarda iki küçük çocuk (James Safechuck, Wade Robson) ile olan arkadaşlığını konu alan “Leaving Neverland”, Jackson hayattayken de çokça tartışılan çocuk istismarı konusuna mercek tutuyor. Amerikalı yönetmen Dan Reed’in elinden çıkan belgesel, yapım aşamasından bu yana Jackson Miras Yönetimi tarafından şiddetle eleştiriliyor ve toplam dört saat süren seriyi yayına koyacağını açıklayan HBO kanalı ise konuyla ilgili yoğun tehdit alıyor.

Miras yönetimi avukatı Howard Weitzman’ın yayıncı kanalı ağır yasal yükümlülükleri hatırlatarak sert bir şekilde uyarması üzerine bir açıklama yapan HBO yöneticisi Casey Bloys, tehditlere kulak asmadıklarını ve kararı izleyicinin vereceğini vurguladı. Çok özel orijinal çekimlere ve olaylara ilk elden tanık olan insanların anlatımlarına yer veren “Leaving Neverland” 3-4 Mart tarihlerinde HBO üzerinden izlenebilecek.

No comments

Leave a reply