Taylor Swift’ten Kesha’ya 250 bin dolar destek

1 Posted by - 22 February 2016 - O OLDU BU OLDU

Amerika’da müzik dünyasının son aylarda yakından takip ettiği bir sözleşme iptali davası yavaş yavaş kişisel bir drama dönüşüyor.

18 yaşında şöhretle tanışan Kesha Rose Sebert (Kesha), müzik endüstrisine adım atarken prodüktör Dr.Luke’ün (Luke Gottwald) sahibi olduğu Kemosabe Records ile imzaladığı bağlayıcı anlaşmanın iptali için açtığı davayı kaybetti. İptal gerekçesi olarak, 10 yıl önce Dr.Luke’ün kendisine uyuşturucu vererek tecavüz ettiğini öne süren ve bütün bu süre boyunca ruhsal ve fiziksel şiddete maruz kaldığını iddia eden 28 yaşındaki şarkıcının başka bir plak şirketi ile yoluna devam etmesi şimdilik mümkün gözükmüyor.

keshaKararın altına imza atan New York temyiz mahkemesi, Dr.Duke’ün sunduğu aleyhte delilleri yeterli bularak Kesha’nın plak şirketiyle olan altı albümlük sözleşmesine sadık kalmak zorunda olduğunu vurguladı.

Hem dava konusu nedeniyle, hem de finansal sorumluluklar açısından zor günler geçiren Kesha’ya bir destek de Taylor Swift’ten geldi ve Swift, kendini toparlayana kadar ihtiyaçlarını karşılaması için Kesha’ya 250 bin dolar bağışladı.

Davanın başından bu yana aralarında Lady Gaga, Lorde, Grimes, Lily Allen ve Kelly Clarkson gibi isimlerin de olduğu birçok müzik insanından destek gören Amerikalı şarkıcı için bir süredir sosyal medyada #FreeKesha etiketiyle bir kampanya da yürütülüyordu.

No comments

Leave a reply