Teoman müziğe geri döner mi?

0 Posted by - 04 September 2011 - O OLDU BU OLDU

20110904-100655.jpg

Babylon Aya Yorgi’deki son Teoman konserini izlemeye gittiğimde bana en fazla sorulan soru buydu. Gerçekten bilmiyorum ama aldığım izlenime göre pek dönecek gibi durmuyor.
Yakın çevresine “Üstümden büyük yük kalktı” dediğini biliyorum. Ayrıca adamın yüzüne
kan gelmiş, çok mutlu.

Keşke Teoman her ay bir kere müziği bıraksa ve bu tarz bir son konser verse. Rahat, ağırlıklarından arınmış, hafiflemiş, kaygısı beklentisi yok, özgürleşmiş. Şarkılarını daha bir içten, daha bir inanarak söylüyor.
En heyecan verici kısmı da Teoman’ın sahnede yaptığı konuşmaydı. Özetle, “Ben tanıdığım insanların ölümü yüzünden ya da müzik endüstrisinin durumuna tepki olarak bırakmış falan değilim” dedi. “Sakın böyle anlamayın. Benim böyle onurlu bir terk ediş, bırakış, tavır yapma gibi bir durumum yok. Ben istediğim için bıraktım. Kendi nedenlerimden dolayı. İki tane mektup yazdım, sonradan okuyup yazdıklarımdan, yanlış anlaşılmaktan korktum. Ama iyi ki yazmışım onları, artık bu saatten sonra şu veya bu nedenle dönmeye yüzüm olmaz.”
Yani diyor ki Teoman: “O mektuplar benim dönmeyeceğimin, dönemeyeceğimin teminatıdır.”
Ben yine de bir noktada döneceğini düşünüyorum. Kimsenin de onu ayıplayacağını sanmam. Çünkü Teoman bu konuda samimi olduğunu kanıtladı.

2 Comments

  • Muhsin Keskin 05 September 2011 - 10:18 Reply

    ben o kadar emin değilim samimi olduğundan.

  • Banu 07 September 2011 - 16:54 Reply

    Daha hala -remix albumunu de henuz hazirlamisken ve onu piyasaya surmeden-niye birdenbire biraktigini anlamis degilim. Yillarin birikimi ve bir olayin tetiklemesi olarak goruyorum bu karari. Cok da planlanmis en azindan simdi icin planlanmis bir karar gibi gelmiyor bana.
    Bizim bir yanimiz eksik olacak ama onun icin iyisi buysa, oyle olsun…

  • Leave a reply