The Cranberries İstanbul’a geliyor!

0 Posted by - 28 January 2010 - O OLDU BU OLDU

cranberries13

Grup 22 Temmuz’da İstanbul Küçükçiftlik Parkı’nda, 23 Temmuz’da ise İzmir’de birer konser verecek. Organizatör Unilife’i aradık, kendilerinden öğrendik. Ayrıntılar pek yakında açıklanacakmış. Solist Dolores O’Riordan’ın 2009’da yayımladığı “No Baggage”isimli albümün ardından grup turne için birlşemeye karar vermişti. Konserlerde bu albümden şarılar çalıyorlar. Ama elbette klasikleri de repertuara ekliyorlar. Cranberries daha önce 5 Kasım 2002’de İstanbul’a gelmiş ve Yeşilköy’de CNR Expo’da bir konser vermişti.

Unilife imzalı bir etkinlik daha var. Ama henüz teyid edilmediği için yazmıyoruz.

13 Comments

 • Efe Karadağlı 29 January 2010 - 00:29 Reply

  Of nasılda sevinçliyim

 • peri 29 January 2010 - 14:21 Reply

  cranberries seven bizden değildir.ehh.kaçmayı düşünüyorum ülkeden cidden.90’lar artığı.

 • OZ. 29 January 2010 - 22:59 Reply

  aman tanrım işte beklediğim haber gitmezsem ölürüm yaaa umarım kesindir

 • Vural Doğancı 01 February 2010 - 15:13 Reply

  toplasan 2 tane güzel şarkı ile böyle haketmedikleri bi kariyer ve satış yaptıkları yetmedi, yeniden biraraya geliyorlar..
  smushing pumpkins beceremedi geri dönüşü, siz mi becereceksiniz??
  çıtır kızlar’ın da birleşmelerini istiyorum artık, bi onlar kaldı çünkü..

 • cran_s 05 February 2010 - 00:30 Reply

  cranberriesi beğenmeyenler ismail yk dinlesin
  5kasım 2002de olduğu gibi yine orda olacam inşallah

 • Pelikan 05 February 2010 - 03:10 Reply

  ‘Teenager’ zamanlarımda dinlediğim, sevdiğim ve hala en sevdiğim gruplar arasında bulunan harika bir topluluktur. Sanıldığının aksine sadece iki şarkıları yoktur. Zaten gerçek hayranları da bu iki şarkıyı ‘overrated’ olarak kabul ederler. Dinlenmesi gereken daha tonla şarkıları mevcuttur. Biraz iddialı olabilir ama iki yıl içinde Judas Priest, Scorpions, Whitesnake ve Testament da dahil olmak üzere bir çok konsere gittim ama hiç birinde ”The Cranberries geliyormuş!” dediklerinde verdiğim tepkiyi vermediğimi fark ettim. Bence gelip bir görülmesi gerekir ya da en azından diskografilerine gerçekten bir göz atılması gerekir. (Daffodil Lament, Empty, Shattered gibi müthiş şarkıları göz ardı edilmemelidir)

  Kısacası çok mutlu oldum, çok sevindim. Umarım bir aksilik çıkmaz da gidebilirim.

 • cran 14 February 2010 - 13:39 Reply

  tek dinlediğim grup the cranberries sürekli dinliyorum.şarkılarının sadece ikisini bilenlerin tüm şarkılar hakkında konuşmaya hakkı yok.buraya gelecekleri velli olmadan önce hiç bi tanıdığım olmamasına rağmen almanya’ya gitmeyi göze aldım ben onlar için.para biriktirmeye başlamıştım bile.şimdi susun da bilenler konuşsun

 • Floydian 21 February 2010 - 02:52 Reply

  İğrenç bir grup, iğrenç bir tarz.

 • ilknur 22 February 2010 - 20:19 Reply

  ne kadar gereksiz ve çocukça hakaret içeren,kötüleyen mailler yazmak.Bi grubu başarısız buluyorsan okumazsın bile haberini.Ne boş çabalar ya,herkese olgunluk ve mantık diliyorum.Bir de Cranberries ruhu…

 • fatıh 26 February 2010 - 01:15 Reply

  madem grubu sevmiyorsun ne işin var burda..allam ya ne tiplere kaldık..bu arada gideriz de işllah konsere cevremde benım kadar fanatikelri yok dolo&cran ‘ ın ben sahne önü alıcam tek basına gıtcem of ya olmaz böle şey cranfanları olarak toplu gidelim millet!!!!

 • serkan 15 June 2010 - 12:55 Reply

  Müzik evrenseldir. Herkes dilediğini dinlemekte özgürdür. Ama özgürlük dilediği hakareti yapmak demek değildir. Cranberries’i hiç tanımayp sadece adını duyup da bu makaleyi meraktan okuyanlara da sevgiler 😉

 • Axel 24 July 2010 - 23:25 Reply

  Mehmet Bey konsere gitmediniz sanırım, konser yazısı gelmeyecek gibi?;)

 • Doloresxx 19 August 2010 - 11:00 Reply

  oradaydım, sahnenin en önünde..Harika bi geceydi..11 yıldır aşığım ben onlara.yok aşk değil, tamamen tapmak benimkisi..

  2 şarkısı var zannedip de dinlemeyenlere, bu tapılası sesten kendini mahrum bırakanlara, Dolores’in ruhunu hissedebildiğim şarkı sözlerinden haberi bile olmayanlara üzülüyorum..

  Ayrıca Klavyede Denny DeMarchi var, bilenler bilir.. O da tek kelimeyle muhteşem birisi. Hem yakın arkadaşım, hem de Rockizoid adlı albümü olan sevimli ötesi insan O:)

 • Leave a reply