The Cranberries’den Dolores O’Riordan 46 yaşında hayata veda etti

0 Posted by - 15 January 2018 - O OLDU BU OLDU

İrlandalı müzisyenin ölüm haberi temsilcisi tarafından Associated Press‘e teyit edildi.

Londra’da bulunan ve The Cranberries için yapılan bir kayıt için stüdyoya giren Dolores O’Riordan’ın ölüm nedeni ile ilgili ise henüz net bir bilgi yok.

6 Eylül 1971’de İrlanda’nın Limerick kentinde doğan Dolores Mary Eileen O’Riordan, henüz 18 yaşındayken Noel ve Mike Hogan’la birlikte kurduğu The Cranberries ile özellikle 90’lı yıllarda büyük başarı kazandı. 2003’teki dağılma sürecine kadar tam beş albüm yayımlayan ve Dreams, Linger, Zombie gibi parçalarla akıllara kazınmayı başaran grup 2009’da yeniden bir araya geldi ve Roses adlı altıncı albümden sonra geçen yıl da 13 parçalık Something Else‘i piyasaya sürdü.

Grup albümden hemen sonra Avrupa ve Kuzey Amerika için turne açıklamış fakat Avrupa programının hemen başında O’Riordan’ın sağlık probleminden dolayı tüm konserler iptal edilmişti.

*Güncelleme 1: Grup Facebook üzerinden bir açıklama yayınladı. Ölümün aniden gerçekleştiği anlatılan metinde ölüm nedeni hakkında bilgi verilmedi ve ailesinin isteği üzerine şu an için başka açıklama yapılmayacağı vurgulandı.

*Güncelleme 2: Polis raporuna göre Pazartesi günü yerel saatle 09:05’te Park Lane’deki bir otelden 40’lı yaşlarında bir kadının ölü bulunduğu ihbarı geldi. Ölüm nedeni ailenin isteği üzerine hala açıklanmadı. Küçük bir çocukken yaşadığı cinsel taciz olayından bu yana depresyon ile boğuşan İrlandalı sanatçıya 2015 yılında manik depresif bozukluk teşhisi kondu. Zaman içerisinde çeşitli yeme bozuklukları ile ilgili de tedavi gören Dolores O’Riordan, 2013’te intihara teşebbüs etmişti.

No comments

Leave a reply