The Sopranos yaratıcıları kolları sıvadı: Mafya bu defa 60’lı yıllarda

1 Posted by - 09 March 2018 - O OLDU BU OLDU, SİNEMA & TV

Altı sezon ve toplam 86 bölüm oynadıktan sonra 2007’de ekranlara veda eden dizinin ruhu uzun metrajlı bir film ile yeniden doğuyor.

Yüzüklerin Efendisi, The Hobbit, Austin Powers ve Sex and The City gibi birçok yapımda imzası bulunan New Line Cinema, yeni projesi The Many Saints of Newark için The Sopranos’u yaratan David Chase ile anlaştı. Yine aynı dizinin yazarı olan Lawrence Konner’ın da dahil olduğu ekip, 60’lı yıllarda Newark – New Jersey bölgesinde yaşanan İtalyan ve Afro amerikan çatışmasını konu alan film için çalışmalara başlıyor.

Tony Soprano’nun hüküm sürdüğü dönemin öncesine odaklanacak olan hikayede bir önceki kuşağın (baba ve amca Soprano’lar) aktif olarak senaryoya dahil olacağı da şimdilik içeriden sızan bilgiler arasında. Henüz yönetmeni belli olmayan The Many Saints of Newark‘un ne zaman vizyona gireceği ise önümüzdeki aylarda belli olacak.

Dizinin 1999 yılındaki ilk sezonundan itibaren kulaklarda yer eden müziklerini bir defa daha hatırlamak isteyenler için Spotify linki aşağıda.

No comments

Leave a reply