The Strokes ve Rick Rubin albüm için stüdyoda

0 Posted by - 29 July 2017 - O OLDU BU OLDU

Albümsüz geçen dört yılı 2016’da çıkarttığı Future Present Past adlı EP ile biraz olsun doldurmaya çalışan New York ekibi bu defa sağlam bir çalışma için kolları sıvadı.

Ayrıntıları dışa sızdırmamaya her ne kadar dikkat etseler de geçen yıl Nick Valensi’nin bir röportaj sırasında ilk işaretlerini verdiği albüm, The Strokes’un son albümü (Comedown Machine) ve son EP’sinde görev alan Gus Oberg yerine Rick Rubin’in prodüktörlüğü ile hayata geçecek.

Önceki gün The West Australian gazetesine konuşan ve hem tecrübeli bir müzisyen, hem de grubun gitaristi Albert Hammond Jr.’ın babası olan 73 yaşındaki Albert Hammond, oğluyla hergün konuştuğunu ve ekibin Rick Rubin ile stüdyoda olduğu için çok neşeli olduğunu ifade etti.

Stüdyo aşaması devam eden albümün adı, içeriği ve çıkış tarihi ile ilgili ise henüz netleşmiş bir bilgi yok.

*Geçen yılki Future Present Past EP’den OBLIVIUS:

Kariyeri boyunca yapımını üstlendiği hemen hemen bütün albümlerle ses getiren 54 yaşındaki Rick Rubin, özellikle Red Hot Chili Peppers, Slayer, Rage Against the Machine, System of a Down, Audioslave ve Linkin Park gibi birçok ismin başarısının ardındaki adam olmuş ve Mick Jagger, Johnny Cash, Neil Diamond, Metallica, U2, Adele ve Lana Del Rey gibi sayısız ismin albümlerinde de yapımcı sıfatıyla yer almıştı.

No comments

Leave a reply