The xx’in İzlanda’daki Night + Day Festivali iptal oldu

0 Posted by - 28 June 2017 - O OLDU BU OLDU

14-16 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşmesi beklenen etkinlik İzlanda’nın vahşi doğasına yenik düştü ve yerel yetkililer tarafından iptal edildi.

Sahip olduğu eşsiz doğası ile ünlü olan İzlanda’daki Skógafoss şelalesine yakın bir alan için hazırlık yapan festival, bölgenin İzlanda Tabiat Kurumu tarafından -tehlikeli- ilan edilmesiyle birlikte çaresiz kaldı ve iptal kararını bugün bir internet üzerinden duyurdu.

Grup üyeleri tarafından yapılan açıklamada yerel ajansla birlikte yeni bir mekan arayışı için her yolun denendiği fakat uygun konumda başka bir yer bulanamadağı ifade edilirken, beş iş günü sonra tam bilet iade yapılmaya başlanacağının da altı çizildi.

- Festivalin planlandığı bölgedeki ünlü Skógafoss şelalesi -

– Festival’in planlandığı bölgedeki ünlü Skógafoss şelalesi –

The xx’in yanı sıra Kamasi Washington, Earl Sweatshirt, Warpaint, Sampha ve Robyn’in de sahne alacağı festivalin resmi internet sitesi de bugün itibariyle kapatıldı ve siteye yapılan girişler thexx.info adresine yönlendirildi.

Aralarında Roskilde, Lollapalooza, Open’er, NOS, Oya, Pukklepop ve Austin City Limits gibi bazı büyük festivallerin de olduğu yoğun bir konser programıyla dünyayı dolaşacak olan İngiliz ekibin turnesi 19 Kasım’da Mexico City gösterisiyle son bulacak.

No comments

Leave a reply