Thom Yorke destekli “Suspiria” sonbaharda sinemalarda

0 Posted by - 15 May 2018 - O OLDU BU OLDU, SİNEMA & TV

Çekimleri geçen yıl başlayan kült filmin takvimi yavaş yavaş belli oluyor. Yapıma hayat veren müzikler ise hala sır gibi gizli.

Korku filmi meraklılarının arşivinde mutlaka bir kopya bulunan 1977 tarihli İtalyan yapım Suspiria yeniden çekilerek seyirci karşısına çıkacak, hem de Oscar adayı Call Me by Your Name yönetmeni Luca Guadagnino imzasıyla… Bu defa filmi ilginç kılacak özelliklerden bir tanesi de, geçen yıl çekimlerle birlikte stüdyoya giren ve klasik yapım için mükemmel besteler kayda alan Thom Yorke’un etkisi olacak. Daha önce bazı küçük yapımlar ve canlı gösteriler için müzik yapan Yorke’un ilk uzun metrajlı film müziğinin sonbahara doğru dinleyici karşısına çıkması bekleniyor.

Amazon Stüdyoları’nda yeniden hayat geçirilen Suspiria, 2 Kasım 2018’den itibaren sinemalarda izleyici karşısında olacak ve ilerleyen tarihlerde ise dijital platform Amazon Prime’da yerini alacak. Başrollerinde Tilda Swinton, Dakota Johnson ve Chloë Grace Moretz’in olduğu filmde, 1977 tarihli orjinal cast’ta da yer alan Jessica Harper’ın da küçük bir rolü var.

Dario Argento imzalı orjinal film 12 Ağustos 1977’de gösterime girmiş ve başrollerini Jessica Harper ve Stefania Casini’nin oynadığı yapımın müziklerini İtalyan Progresif rock grubu Goblin yapmıştı.

No comments

Leave a reply