Thom Yorke imzalı Suspiria’dan duyulmamış kayıtlar yayında

0 Posted by - 22 February 2019 - O OLDU BU OLDU

Kariyerindeki ilk film müziği çalışması için oldukça uzun bir dönemi stüdyoda geçiren ve ortaya akıllara kazınan bir Suspiria albümü çıkartan İngiliz sanatçı, her ne kadar Golden Globe, Grammy ve Oscarda beklediğini bulamasa da hala gündemde kalmayı başarıyor.

Geçen sonbahar gösterime giren ve 1977 tarihli orijinal filmin bir yorumu olan Suspiria için yazılan fakat daha sonra kullanılmaktan vazgeçilen bazı kayıtları derleyen Thom Yorke, toplam yedi parçadan oluşan paketi bir plak çalışması olarak piyasaya sürdü. Bugün satışa çıkan ve sadece 1.500 adet basılan plak formatının yanı sıra parçaları dijital ortama da aktaran Yorke, 25 bölümden oluşan soundtrack albümü ise Kasım başında filmle beraber yayına vermişti. Hemen kulak vermek isteyenler için yedi parçadan oluşan yeni basımın Spotify linki aşağıda.

<<< MEHMET TEZ'İN KALEMİNDEN SUSPIRIA MÜZİKLERİ: "KORKU FİLMİNİN MÜZİĞİYLE KORKMAK" >>>

1977 tarihli orijinal yapımı yeniden beyaz perdeye aktaran Luca Guadagnino’nun filminde Tilda Swinton, Dakota Johnson ve Chloë Grace Moretz başrolde oynadı. 41 yıl önce hikayeyi ilk defa Dario Argento filme çekmiş ve müziklerine İtalyan progresif rock grubu Goblin imza atmıştı.

No comments

Leave a reply