Thom Yorke Suspiria parçası “Unmade” ile ilk defa sahnede

0 Posted by - 26 November 2018 - O OLDU BU OLDU

Yeniden çekilen Suspiria için aynı adla hazırladığı ilk film müziği denemesini geçen ay piyasaya süren İngiliz sanatçı solo turnesine başladı.

Önceki gece Philidelphia’da sahneye çıkan ve ağırlıklı olarak eski albümleri ile Atoms for Peace parçalarını seslendiren Yorke, seyircinin isteği üzerine Suspiria’dan “Unmade”i ilk defa canlı olarak seslendirdi. Konserde seyirciler tarafından kaydedilen amatör bir video aşağıda.

Aralık sonuna kadar Kuzey Amerika’da devam edecek olan turnenin duraklarına ve güncel bilgilerine buradan ulaşmak mümkün.

Radiohead kariyeri dışında The Eraser (2006) ve Tomorrow’s Modern Boxes (2014) adlı iki solo albüm yayımlayan Thom Yorke, orijinali 1977 tarihinde gösterilen korku klasiği Suspiria’ın 2018 versiyonu için geçen yıl stüdyoya girmiş ve albümü 26 Ekim’de piyasaya sürmüştü. Geçen ay bir röportajında gelecek planlarından bahseden Yorke, 2019’da yeni bir solo albümün geleceğini de ilk defa duyurdu.

Merak edenler için filmle aynı adı taşıyan 1 saat 20 dakikalık çalışmanın tamamını içeren Spotify linkine aşağıdan erişilebilir.

No comments

Leave a reply