Thom Yorke: Suspiria’nın Electric Lady Stüdyoları’ndaki kayıtları video olarak yayında

0 Posted by - 17 January 2019 - O OLDU BU OLDU

Kariyerinde ilk defa bir filmin tamamı için müzik besteleyen İngiliz müzik insanı, 50 yaşında adım attığı bu yeni alanda ürettiği iş ile sık sık gündeme geliyor.

Suspiria’nın altı ay süren bir hazırlık döneminin ardından hayata geçmesiyle birlikte film müzikleri konusunda da çarpıcı işler ortaya koyabileceğini gösteren Yorke, albümde yer alan parçaları solo gösterilerinde sıklıkla kullanıyor. Bu yıl Oscar ödüllerinde En İyi Film Müziği kategorisi için son beşe kalmayı bekleyen Yorke, New York’taki tarihi Electric Lady Stüdyoları‘nda geçirdiği zamanın bir kısmını dinleyicilerle paylaştı. “Suspirium”, “Unmade”, “Open Again” ve 2011 tarihli Radiohead şarkısı “Bloom”dan oluşan seri dün akşamdan bu yana yayında.

Daha önce Suspiria için düşünülen fakat kullanılmayan yedi kayıt için ayrı bir derleme yapan Thom Yorke gelecek ay sürpriz bir EP ile piyasada olacak. XL Recordings tarafından hayata geçirilen ve sadece plak formatında hazırlanan özel çalışma tam yedi tane daha önce kullanılmamış Suspiria parçası içeriyor. Sınırlı sayıda (1.500 adet) basılan ve 22 Şubat’ta piyasaya sürülmesi planlanan plak için ön sipariş alınmaya başlandı.

No comments

Leave a reply