Thurston Moore: “Sonic Youth benim yüzümden dağılmadı”

0 Posted by - 20 January 2016 - O OLDU BU OLDU

30 yıl bir arada çalıştıktan sonra 2011’de dağılan Sonic Youth’un lider ismi, son röportajında olan bitene açıklık getirdi.

Uzun süredir, grubun dağılma kararını alan isim olarak anılmaktan rahatsız olduğunu söyleyen Thurston Moore şöyle konuştu:

“2011’deki Sao Paolo gösterisine çıkarken bunun beraber son işimiz olacağını hiç düşünmemiştim. Sadece herkesin kendi dünyasına çekilerek bir süre ara vermesinin iyi olacağını konuşmuştuk. Bir süre sonra Sonic Youth’u yıkan adam olarak lanetlenmeye başladım ve bu beni gerçekten çok şaşırttı. Halbuki o karar hepimize aitti. Ayrıca dağılmayla ilgili bir duyuru falan da yapılmadı. En azından ben öyle bir açıklama yayınlamadım.

Sonic Youth bizim aramızdaki bir bağ ve sonsuza kadar beni ifade edecek olan bir tarz. Bir şarkı yapıyorum ve herkes bana bunun aynı Sonic Youth gibi olduğunu söylüyor. Doğru, çünkü benim tarzım bu. Tek fark Kim (Gordon) ve Lee (Ranaldo) artık benle beraber müzik yapmıyorlar. Bu tamamen farklı bir durum.”

Sonic-Youth-002

En son 2014 yılında “The Best Day” adlı solo bir albüm çıkartan 57 yaşındaki Thurston Moore şu aralar, 2016’da yayınlanacak olan yeni albümü Rock and Roll Consciousness için Londra’da stüdyo çalışmaları yapıyor. Oldukça tecrübel bir ekiple çalışan Moore’un albümünde prodüktör olarak Adele’in yakın çalışma arkadaşı Paul Epworth’ün imzası var.

No comments

Leave a reply