TIDAL 3 milyon üyeyi aştı

0 Posted by - 31 March 2016 - O OLDU BU OLDU

Geçen yıl Mart ayında yeni sahibi Jay Z ile taze bir başlangıç yapan İsveç kökenli şirket, çalkantılı dönemi geride bırakmış gibi gözüküyor.

2015’in Haziran’ında Apple Music’in de piyasaya girmesiyle ve Spotify’ın sert rekabetiyle oldukça zor günler geçiren TIDAL, dokuz ay önce 900 bin olarak açıklanan üye sayısının 3 milyonu aştığını duyurdu.

Jay Z ile faaliyete geçmesinin 1. yılı nedeniyle bir mesaj yayımlayan şirket, müşterilerinin 1 miyon 350 bin tanesinin ayda 19.99 dolar ödeyerek yüksek kalitede müzik hizmeti satın aldığını ve sadece son Kanye West albümü “Life Of Pablo”nun 10 günde 250 milyon defa stream edildiğini de vurguladı.

tidal_screen

Diğer strem müzik şirketleri Spotify veya Apple Music gibi hem ücretli üyelik, hem de reklam destekli-ücretsiz yayın seçenekleri yerine sadece ücretli üyelere hizmet vermek amacıyla tasarlanan TIDAL, kuruluşu sırasında Rihanna, Kanye West, Beyonce, Jack White ve Lil Wayne gibi birçok ismi bağlayıcı kontratlarla şirkete ortak yapmıştı.

Geçen yazdan bu yana zor günler yaşadığı ve Jay Z’nin, iyi bir fiyat veren olursa hemen kurtulmak istediği konuşulan TIDAL’ın adı en son, Rihanna’ya da tur sponsoru olan Samsung ile anılmış fakat daha sonra söylentiler Güney Koreli şirket tarafından yalanlanmıştı.

Müzik endüstrisinde en hızlı büyüyen format olan stream müzik piyasasında liderlik, 30 milyon ücretli üyesi olduğunu duyuran Spotify’da ve onu, 11 milyon ücretli üyeyle Apple Music takip ediyor.

No comments

Leave a reply