Tidal’a yeni talip Samsung mu?

0 Posted by - 28 February 2016 - O OLDU BU OLDU

Jay Z’nin geçen yılın hemen başında İsveçli sahiplerinden satın alarak stream müzik piyasasına hızlı bir giriş yaptığı TIDAL, her ne kadar Madonna, Rihanna, Jack White ve Calvin Harris gibi birçok tanınmış ismi kendine ortak olarak kaydetse de istediği başarıyı bir türlü yakalayamadı.

Haziran ayında piyasaya agresif bir giriş yapan Apple Music’in yarattığı etkiyle, iyice zor duruma düşen ve el değiştireceği konuşulan TIDAL’a şimdi de Güney Koreli bir talip olduğu, önceki gün New York Post‘da çıkan bir haber sonrasında konululmaya başlandı.

tidal

Geçen Kasım ayında Rihanna’ya 25 milyon dolar ödemeyi kabul ederek turne sponsoru olan elektronik devi Samsung’un bir süredir Jay Z ile görüşmelere başladığına dair, sektör içerisindeki -güçlü- isimlerin açıklamaları olduğunu yazan gazeteye göre sonuç çok da uzak değil.

Konuyla ilgili olarak bilgisine başvurulan Koreli şirket yetkilileri ise, “Şirket politikası gereği” konuşmayacaklarını ifade ettiler.

Geçen yıl müzik dünyasından birçok tanınmış ismin katıldığı görkemli bir törenle basına tanıtılan ve yeni yönetimiyle faaliyete başlayan TIDAL, sadece ücretli üye kabul eden bir stream müzik şirketi olarak yoluna devam ediyor. Spotify’ın 22 milyon, Apple Music’in ise 10 milyon ücretli kullanıcısına karşılık TIDAL sadece 1 milyon kayıtlı müşteriye sahip.

No comments

Leave a reply