Tidal’ın satışı başka bahara kaldı

0 Posted by - 07 March 2016 - O OLDU BU OLDU, TEKNOLOJİ

Variety‘nin haberine göre Samsung sözcüsü satın alma haberinin doğru olmadığını ilk ağızdan yalanladı.

Geçtiğimiz haftalarda müzik çevrelerinde -doğrulanmayan- bilgiler üzerinden konuşulan Samsung’un Tidal’a talip olduğu haberleri şimdilik rafa kalktı fakat Koreli elekronik devinin Milk Music uygulamasını kapatma durumuna gelmesi şirketin bir arayış içerisinde olabileceğini de işaret ediyor.

Şubat sonunda New York Post‘ta çıkan bir habere göre, Tidal’ın ortaklarından olan Rihanna’ya 25 milyon dolar ödeyerek turne sponsoru olan Samsung, Tidal’ı satın almak için görüşmelere başlamıştı. Sektörün içinde yer alan fakat isim vermeyen bazı kaynakların olayı doğruladığı belirtilen haberde, Samsung’un şirket politikası gereği yorum yapmaktan kaçındığı da vurgulanmıştı.

Geçen yıl müzik dünyasından birçok tanınmış ismin katıldığı görkemli bir törenle basına tanıtılan ve yeni yönetimiyle faaliyete başlayan TIDAL, sadece ücretli üye kabul eden bir stream müzik şirketi olarak yoluna devam ediyor. Spotify’ın 22 milyon, Apple Music’in ise 10 milyon ücretli kullanıcısına karşılık TIDAL sadece 1 milyon kayıtlı müşteriye sahip.

No comments

Leave a reply