TITANIC VE CESUR YÜREK’İN KOMPOZİTÖRÜ JAMES HORNER UÇAK KAZASINDA HAYATINI KAYBETTİ

0 Posted by - 23 June 2015 - O OLDU BU OLDU

62 Yaşında hayata veda eden tecrübeli müzik adamının dün akşam saatlerinde Santa Barbara California’da bir uçak kazası sonucu yaşamını yitirdiği, asistanı Sylvia Patrycja tarafından da doğrulandı. Olay yerine ilk ulaşan ekip olan Santa Barbara itfaiye teşkilatından yapılan açıklamaya göre geniş bir alana yayılan uçak enkazı ile ilgili soruşturma halen sürüyor.

1953 Yılında Los Angeles’ta doğan ve hayatının ilk yıllarını geçirdiği Londra’da müzik eğitimi almaya başlayan Horner, salon kompozitörlüğünden film müziği sektörüne ilk geçişini 1978 yılında yaptı ve kariyerindeki ilk önemli film 1979 yapımı Lady in Red (Kırmızılı Kadın) oldu.

Daha sonra aralarında Uzay Yolu, Cocoon, 48 Hrs, Aliens, Gülün Adı, Düşler Tarlası, Zafer, Pelikan Dosyası, Cesur Yürek, Apollo 13, Titanic, Apocalypto, Akıl Oyunları ve Avatar gibi sinema tarihine iz bırakmış filmlerinde olduğu 100’ün üzerinde sinema eserinin müziklerine imza atan Horner en son olarak, başrollerinde Jake Gyllenhaal, Forest Whitaker, Rachel McAdams’ın oynadığı ve henüz vizyona girmemiş olan Southpaw üzerinde çalışıyordu.

No comments

Leave a reply