Tom Petty imzalı duyulmamış şarkılar içeren “American Treasure” sonbaharda yayında

0 Posted by - 11 July 2018 - O OLDU BU OLDU

Müzik kariyerindeki 50. yılı kutlamaya hazırlandığı bir dönemde ani ölümüyle herkesi üzen Amerikalı müzisyenin bugüne kadar dinleyiciye ulaşmamış bazı kayıtları derlendi ve bir albüm haline getirildi.

Variety‘nin SiriusXM’deki bir radyo programına dayandırarak verdiği habere göre Petty’nin eşi Dana York, kızı Adria, Heartbreakers’tan Mike Campbell ve stüdyoda beraber çalıştığı Ryan Ulate tarafından derlenen 60 parça, “American Treasure” adı altında 4 CD’lik bir paket haline getirildi. 28 Eylül’de satışa çıkması planlanan paket ile ilgili resmi açıklamanın bugün içinde yapılacağı da haberde altı çizilen konulardan biri. Ana ekranına geriye sayan bir saat yerleştirilen resmi web sitesine buradan ulaşılabilir.

Tom Petty en son solo çalışması Highway Companion‘ı 2006 yılında, Heartbreakers ile çıkarttığı son albüm Hypnotic Eyeı ise 2014’te yayına verdi. Geçen yıl Ekim ayında 66 yaşını sürerken kalp krizi nedeniyle hayata veda eden Petty’nin, daha sonra açıklanan ölüm raporunda krize kazara kullanılan aşırı doz uyuşturucu maddenin neden olduğu ifade edilmişti.

No comments

Leave a reply