Tom Petty’in ardından

0 Posted by - 03 October 2017 - O OLDU BU OLDU

Yaşadığı ani kalp durması nedeniyle dün gece hastaneye kaldırılan Amerikalı müzisyenin ölüm haberi bu sabaha karşı menajeri Tony Dimitriade tarafından doğrulandı.

Dün geceden bu yana birkaç defa hayata döndürülen fakat beyin ölümü gerçekleştiği sonradan anlaşılan Petty 66 yaşını sürüyordu. Los Angeles’taki UCLA Medical Center’da hayata gözlerini yuman Tom Petty’nin cenaze programı ile ilgili henüz ailesi tarafından yapılan bir açıklama yok.

20 Ekim 1950’de Gainesville – Florida’da doğan Thomas Earl Petty, 1970 yılında başladığı profesyonel müzik hayatı boyunca Eric Clapton, Stevie Nicks, Bob Dylan, Roy Orbison, Bonnie Raitt, Prince gibi birçok müzik insanıyla birlikte unutulmaz işlere imza attı, solo albümlerinin yanı sıra Tom Petty and the Heartbreakers ve Traveling Wilburys gibi gruplarıyla birlikte de onlarca başarılı albüm ve single’a da adını yazdırdı.

Tom Petty and the Heartbreakers ile 40’ıncı yılını kutlayan ve bu nedenle 53 konserlik uzun bir turneye çıkan 66 yaşındaki müzisyen en son 25 Eylül’de Los Angeles’taki Hollywood Bowl’da sahneye çıkmıştı. (Aşağıda)

No comments

Leave a reply