Tom Petty’nin ölüm nedeni belli oldu

0 Posted by - 20 January 2018 - O OLDU BU OLDU

Ekim ayında 67 yaşını sürerken hayata veda eden Amerikalı müzik adamının ölüm nedeni daha önce sadece kalp krizi olarak açıklanmıştı fakat krizi neyin tetiklediği adli tıp raporuyla ortaya çıktı.

Dün açıklanan rapora göre Petty’ye doktor tarafından reçete ile yazılan fentanil cinsi bir ağrı kesicinin aşırı dozda kullanılması kalp krizini tetikleyen asıl neden. Raporun yayınlanmasından sonra bir basın açıklaması paylaşan aile, Tom Petty’nin 53 duraklık yoğun turne programına itirazlara rağmen hasta olarak çıktığını ve zaten amfizem tedavisi gören sanatçının daha önce meydana gelen kalça kırığının da bu konserler sırasında çok kötü bir hal aldığını vurguladı.

Petty’nin adli tıp raporu ile birlikte morfin bazlı opioid ve benzeri tür ağrı kesicilerin kullanımı Amerikan tıp çevrelerinde yeniden tartışmaya açıldı. Geçen yıl hayatına son veren Chris Cornell’in ölüm raporuna göre de kanında yüksek miktarda opioid tespit edilmiş ve ilacın intiharı tetikleyen bir yan etkisinin olabileceği öne sürülmüştü.

No comments

Leave a reply