Trump destekçisi Kanye West’e sosyal medyada Lana Del Rey tepkisi

2 Posted by - 01 October 2018 - O OLDU BU OLDU

Siyasi açıklamaları nedeniyle sürekli gündeme gelen West’in konuk olduğu TV gösterisinde Trump sevgisini abartması Amerika’da tepkilere yol açtı.

NBC’de yayınlanan Saturday Night Live (SNL) programının 44. sezon açılışında konuklardan biri olan Kanye West gece boyunca üç defa sahneye çıktı ve son performansını başında Donald Trump’ın seçim sloganı “Make America Great Again” yazan bir şapkayla sergileyerek stüdyodaki seyircilere uzun ve sert bir konuşma yaptı. Kendisinin kuliste bu şapkayı takmaması için baskı yapıldığını ve kimsenin ona ne yapacağını söyleyemeyeceğini ifade eden West, aynı Trump’ın yaptığı gibi basını suçlayan cümlelerle konuşmasını sürdürdü.

Seyircilerin laf atarak ve uğultularla tepki gösterdiği Kanye West bir süre daha şarkı söyledikten sonra yürüyerek stüdyoyu terk etti.

Canlı yayının ardından olan bitene sosyal medya tepki gösteren komedyen Chris Redd ve aktör Chris Evans‘ın ardından bu defa da Lana Del Rey topa girdi ve West’in MAGA (Make America Great Again) şapkası ile yayınladığı -Amerika yeniden bir olacak- temalı mesajına oldukça sert bir cevap yazdı. “Trump’ın başkan olması ülke için bir kayıptı ama senin ona destek vermen kültürel açıdan bir kayıp” diye sözlerine başlayan Lana Del Rey, Trump’ın kibirli, megaloman ve ırkçı söylemlerinin asla ülkeye liderlik eden birine yakışmadığını ve Kanye’nin bu kişilik özellikleri ile bir bağ kurduğunu düşündüğünü yazdı. “Eğer sırf ünlü olduğu için bir kadını taciz edebileceğine inanan bu adama destek veriyorsan, sen de en az o adam kadar bu müdahalelere layıksın” diye de devam etti.

Not: Sezon açılışında sunucu olarak görev yapan Adam Driver ve bazı cast üyelerinin olaylı konuşma sırasında sahneyi terk etmesine rağmen çok iyi bir gece geçirdiğini yazan West, program yapımcısı Lorne Michaels ile konuştuğunu ve bu yıl bitmeden bir bölümü de kendisinin sunacağını yine sosyal medya üzerinden duyurdu.

No comments

Leave a reply