Türkiye sizinle gurur duyuyor!

12 Posted by - 22 June 2016 - O OLDU BU OLDU

mtezGel deyince geldiler. Git deyince gittiler.

Bir dediğini iki etmediler.

Hadi ilkinde kandırıldın diyelim. Akil makil diye kullanıldın.

Her toplantıya, her kutlamaya koşa koşa gitmeni nasıl açıklayacaksın?

Dün ak dediğine kafa salladın, bugün ak dediğine kara diyor gene kafa sallıyorsun.

Hadi millete saygın yok kendine de mi saygın yok? Bu kadar mı onursuzsun? Bu kadar mı fikirsiz, ilkesiz, karaktersizsin.

Millet aç, sefil, borç içinde zombileşmiş. Doğuda savaş, şehirlerde yağma, denizler misafirperverliğimizden kaçacak delik arayan Suriyelilerin cesetleriyle dolu.
Gazeteciler hapiste, siyaset pek yakında hapiste, ifade özgürlüğü yerlerde, yaşama, düşünme, varolma özgürlüğü kaldırılmış.

Milletin yarısından fazlası kendi vatanında tutsak, itilen kakılan olmuş. Her gün azar. Hayat, sonu gelmeyen bir mobbing.
Eleştiriye tahammül bitmiş. Farklılıklara tahammül bitmiş. Müzik dinleyen beş kişiyi bir arada görmeye tahammül kalmamış. Sen oraya git, diz çök selamla, bağlılık bildir, saygıyla gülümse.

Bu kadar mı muhtaçsın belediye festivallerine? Bu kadar mı muhtaçsın kültür bakanlığı ödeneklerine, fonlarına?

Bir kısmınız zaten çoktan yok oldu gitti, iftar olmasa adınızı anan yok. Üç beş ekstra alayım diye koşa koşa gidiyorsunuz. Hem paraya hem ilgiye olan açlığınıza itibarınızı feda etmenizi zor da olsa anlıyoruz.

Tamam da, bu milletin, zirveye taşıdığı, maddi manevi zengin ettiği, sevgisini saygısını verdiği, güvendiği, bu milletin derdini düşüncesini vicdanını sözde temsil eden “dev” isimlere ne demeli? Yazıklar olsun. Yazıklar olsun. Utanın!

Neye ihtiyacınız var, neyiniz eksik, bu millet bugüne kadar sizden neyi esirgedi?
Para mı, sevgi mi, reyting mi? Daha alamadığınız, ulaşamadığınız ne var da elde etmek, ulaşmak için gözünüzü kör, kulağınızı sağır edip orada o masaya oturmak zorundasınız?

Bu millete ayıp ettiniz. Sizi yetiştiren baştacı yapan, yeri geldiğinde sizin için mücadele eden, sizi savunan bu ülkeye ayıp ettiniz. Gerçek yüzünüz, karakteriniz buymuş.

Siz artık milletin değil, şaşaalı avizelerin, mermer duvarların, pahalı koltukların, gösterişli çatal bıçakların, altın varaklı bardakların sanatçısısınız.

Türkiye sizinle gurur duyuyor.

Tarihin çöplüğünde yeriniz hazır.

Mehmet Tez

No comments

Leave a reply