TWITTER HESAPLARI ARTIK DAHA GÜVENLİ

0 Posted by - 23 May 2013 - O OLDU BU OLDU, TEKNOLOJİ

Twitter’da güvenlik seviyesi arttı. Yaklaşık 200 milyon aktif kullanıcısı olan sosyal medya devi Twitter, kullanıcı hesaplarına yapılan son saldırılardan sonra hesap giriş güvenliğinde yeni önlemler için harekete geçti.

Özellikle geçtiğimiz haftalarda Associated Press, Financial Times, The Guardian gibi kurumsal hesaplara yapılan sanal saldırılar ve bazı sahte mesajlar Wall Street’de kısa süreli çalkalanmalara yol açmış ve haksız kazanç elde edilmişti. Artan şikayetlerle ve sahte hesaplarla baş edebilmek için, Facebook ve Google’ın da önceden beri kullandığı cep telefonu onayı devreye sokuldu.

Twitter yönetiminin aldığı yeni kararla kullanıcılar, isteğe bağlı olarak cep telefonlarına onay mesajı isteyebilecekler. Tek yapılması gereken, ayarlar (settings) menüsünden , şifre (password) bölümüne girerek cep telefonuna ileri güvenlik şifresi istemek. Yeni sistemle birlikte, sim kartınız ele geçirilmediği sürece hesabınıza izinsiz girilmesi mümkün olmayacak diyen Twitter Ürün Güvenlik Şefi Jim O’Leary yine de kullanıcılara daha komplike şifreler öneriyor ve genel güvenlik uyarılarının dikkate alınmasını tavsiye ediyor.

No comments

Leave a reply